Legyél alkalmazott, vállalkozó, háztartásbeli, diák, az egyik legnagyobb feladatot azt jelenti számunkra, hogy hogyan osszuk be az időnket. Hogyan jusson idő a munkára, a tanulásra, a sportra, az önfejlesztésre, a szociális életre, a családra egy nap alatt. Mindegyikben kimagaslóan jók szeretnék lenni, mindent meg akarunk valósítani.

Amikor pedig ez nem sikerül, akkor magunkat ostorozzuk, azt hisszük, hogy nem vagyunk elég jók, nem vagyunk képések semmire. Irigyeljük azokat az embereket, akik a maxon pörögnek, akiknek mindenre jut idejük. Nem értjük, hogy nekünk miért nem.

Abban szeretnék segíteni neked, hogy képességeidet, ezáltal az idődet is a lehető legoptimálisabban használd ki. Az elkövetkezendő időszakban ehhez kapcsolódóan fogok neked gyakorlati tippeket adni.

Emellett szeretném megosztani veled az én tapasztalataimat is.

Nem idő menedzsment tippeknek nevezném azokat a tartalmakat, amelyeket ebben a témában meg fogok osztani veled, hanem inkább életformának. Ez olyan, mint az egészséges életmód.

Például, ha megtalálod számodra a legjobbat, akkor már nem diétának nevezed, hanem életmódnak. Amint rátalálsz a nekd legmegfelelőbbre, hozzászoksz, onnantól kezdve mindennapod a tökéletes nap lesz.

Emellett, amit még itt, a legelején leszögeznék, hogy nem elég elolvasni, amit olvasol, dolgozni is kell vele. Hiszen munka nélkül nincs győzelem.

Lehet, hogy már a 20. tartalmat fogod tőlem ebben a témában elolvasni, sőt az is lehet, hogy már vagy ezret elolvastál és egy sem vált be. Viszont ennek valószínűleg egy fő oka van. Az pedig az, hogy NEM alkalmaztad a gyakorlatban. Amíg nem alkalomazod, addig semmit nem fogsz megtudni saját magadról.

Szóval mindenképpen alkalmazd is magadon a feladatatokat. Biztos vagyok benne, hogy valamilyen formában segíteni fog majd Neked.

Ahhoz, hogy a jövőben a lehető leghatékonyabb és kiegyensúlyozott tudj lenni itt is az első feladat, aminek segítségével elindulhatsz.

Szükséged lesz papírra és tollra. Én erre a célra egy kimondott füzetet használok, ezt a feladatot mindennap végig is csinálom.

Íme a feladat:

1. Gyűjts össze, hogy mik azok a teendők, amiket az adott napon mindenképpen meg szeretnél csinálni. Itt ne csak a főbb feladatokat írd le, hanem a legkisebb apróságot is. Akkor biztos nem marad ki semmi. Ebből tudsz majd építkezni. Ezen feladatok közül priorizáld, hogy melyik az a három, amit mindenképeen meg szeretnél csinálni. Majd ezek után tedd sorrendbe a többit is.

2. A napod folyamán iktass ki minden figyelem elterelő tényezőt. Például napközben rengeteg időnk elmegy azzal, hogy a Social médiát nézegetjük. Amikor a fókuszált munkádon, vagy valami számodra nagyon fontos dolgon van a hangsúly, akkor tedd a telód annyira távol, hogy ne legyen kedved elmenni érte. A tudatos, kiegyensúlyozott élet kialakításának nagyon fontos része a fókuszált figyelem, hogy jelen legyél.

3. Minden este, amikor végére ettél a napod, akkor vess számot. Mérlegeld, hogy melyek azok a dolgok, amelyeket jól csináltál, és melyek azok, amelyen javítani kell még. Nem az a cél, hogy rámutassak a hibáidra, hanem az, hogy maximális teljesítményen pörgő,kiegyensúlyozott, boldog életet alakíts ki magadnak.

Ma a változás világát éljük. Egyre gyorsabban fejlődik a technológia, a munka folyamatok, egyre több lehetőség áll a rendelkezésünkre. Éppen ezért az elvárásaink is magasabbak. Magunkkal és másokkal szemben is. Ezért van az, hogy annyi feladatot halmozunk fel, amit már nem győzünk.

Ne feledd, hogy csak életed van. Éld úgy, ahogyan te szeretnéd, ahogyan neked a legjobb. Ez a TE felelősséged.

A napjaidat nem betáblázni kell, hogy 1000 és 1000 dolgot csinálj folyamatosan. Hanem okosan kell használni.