Örökös mókuskerékben élünk. Túl sokat fókuszálunk arra, hogy kik akarunk lenni. A karrierünket, a kapcsolatainkat különböző “dobozokba”, kategóriákba tesszük. Ugye nem szeretnél te is csak “egy doboz” lenni?

Ebben a bejegyzésben életünk megtervezésének gyakori hibáiról fogok neked mesélni.

Sokszor érezzük úgy, hogy a körülmények áldozatai vagyunk. Szüntelenül arra figyelünk, hogy mi történik másokkal. Másoktól várjuk a megoldást és mi elfelejtünk csak egy lépést is tenni, hogy megoldjuk a saját dolgainkat, másokat hibáztatunk ahelyett, hogy változtatnánk.

Egyikünk sem ugyanolyan. Mindenkinek mások a céljai, a tervei az életben. Vedd hát kezedbe életed irányítását és ne kövesd el ugyanazokat a hibákat, mint, vagy sokan mások.

Életed megtervezése során két fő dolog miatt bukhatsz el:

  1. Nem mész végig életed megtervezésének folyamatán
  2. elköveted a tervezés 7 fő bűne közül az egyiket – erről majd egy következő bejegyzésben. 🙂

Elsőre azt gondolhatod, hogy életed megtervezése nem szükséges, vagy egyszerűen nem tudod hogyan, vagy milyen úton indulj el. Viszont, ha nem próbálod meg, akkor sosem jössz rá az ebben és a benned rejlő lehetőségekre. Tudom, hogy sokat teszel azért, hogy elérd azt az életet, amire igazán vágysz, viszont azt is tudom, hogy sokan el is véreznek ebben. Velem is ezerszer történt már meg.

Hadd mutassam be neked, hogy melyek azok a hibák, amelyeket a leggyakrabban elkövetsz. Ami miatt meghiúsulnak terveid.

  1. Nincs erős okod arra, hogy megtervezd az életed

Nem találod ki, hogy pontosan mit akarsz az életedtől. Úgy gondolod, hogy a tervezésre semmi szükség nincs. Minden jön majd magától, vagy majd alakul valahogyan.

Csak azok lesznek igazán sikeresek, akik terveznek. A sikeres ember tudja, hogy mit akar az életétől. Emellett ezért hajlandó lépéseket tenni. A döntés, amit meghozunk ma, befolyásolni fogja az életed minőségét 20 év múlva is.

  1. Nincs meg a folyamat, nem tudod, hogy hogyan kezdj neki

Életed megtervezése, és céljaid meghatározása egy aprólékos térképet biztosít majd számodra. Megmutatja majd az utat az ideális jövőd felé. Csak vágj bele. Hidd el csodálatos kalandban lesz részed.

  1. Sajnálod rá az időt

A tervezés nem azt jelenti, hogy ettől csak még többet kell robotolnod a munkahelyeden, vagy az, hogy kevesebb időd lesz. Kezd el a tervezést még ma. Meglátod, hogy mennyi időt és energiát fogsz vele megspórolni saját magadnak.

  1. A tervezés folyamata túl igényes számodra

Kérlek, legyél őszinte magadhoz. Hogyan eszel meg egy elefántot? Egy falatban falod fel? Nem igaz?

A tervezéshez igényességre, folyamatosságra van szükség. Ha nem így csinálod, akkor semmit nem fogsz elérni vele.

  1. Ijeszt a gondolat, hogy elbukod, amit kitűztél

A félelem csak egy hamis várakozás, vagy talán nem is valóságos. A félelem és a bukás viszont csak tetteid hiányának az eredményei. Egy elbukott projekt, vagy egy rosszabbul sikerült edzés csak egy lecke, hogy tanulni tudj belőle.

  1. Nem veszed komolyan a tervezést

Ha már elkezdtél tervezni, viszont fél úton mindig abbahagytad, akkor találj valakit, akire felnézel, és elkövette azokat a hibákat, amelyeket te nem szeretnél elkövetni. Kérdezd meg őket, hogy mennyire vették komolyan életük megtervezését? Ezek után tudni fogod, hogy mennyi előnyt is jelenthet a számodra, ha te mégis komolyan veszed.

Tetteink nagyban meghatározzák, hogy kik és milyenek vagyunk. Churcill szavaival élve: A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít.”

Kezdj neki a tervezésnek még ma és te is a legsikeresebb emberek között tudhatod magad.